Το πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, καθώς αποκλείστηκε από τον Ούμπερ στο τρίτο σετ με σκορ 6-2.

Με το 2ο σετ να έχει οδηγηθεί στο τάι μπρέικ και τον Ουμπέρ να έχει σετ πόιντ ο Στέφανος στην προσπάθεια του να βγάλει την άμυνα, πάτησε άσχημα με το δεξί του πόδι το οποίο φάνηκε να κολλάει στο έδαφος.

Ο πόντος και το σετ χάθηκαν, αλλά η αγωνία ανέβηκε στο κατακόρυφο καθώς ο Τσιτσιπάς έμεινε κάτω δείχνοντας να υποφέρει.

Αμέσως βρέθηκε κοντά του το ιατρικό τιμ και του πρόσφερε τις πρώτες βοήθειες με τον Τσιτσιπά μετά από πέντε λεπτά περίπου να σηκώνεται κι αφού άλλαξε παπούτσια επέστρεψε στο ματς.

Πράσινη οικονομία: H νέα «βιομηχανική επανάσταση»